Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Adana Tercüme

Türkiye’nin ilk sanayileşen şehirlerinden biri olan Adana Türkiye ekonomisi için sanayileşme geleneği ve sermaye birikimi sağlamasıyla önem taşımaktadır. Geçmiş yıllarda sermaye birikimine sağladığı katkı ülke çapında yatımlar sağlamıştır. Adana’da ekonomi sanayiden tarıma, ticaretten turizme uzanmaktadır. Adana'nın bir ticaret merkezi olmasını bir sebebi de doğu batı arasında ticaret yollarının üzerinde yer almasıdır. Üretimde hammadde kaynaklarına sahip olması ön sıralarda yer alma avantajı sağlamaktadır. Büyük sanayi kolları arasında tekstil, otomotiv ve deri sanayi yer alır. Adana’da bulunan Organize Sanayi Bölgesi büyük bir alan üzerine kurulmuş olup küçük ve orta ölçekli 350 tesis bulunur.

Hava ulaşımı Şakirpaşa Havalimanı'ndan sağlanır. İç ve dış hat yolcu trafiğinin gerçekleştiği Adana Havalimanı, yolcu taşıma kapasitesiyle Türkiye'de 7. Sıradadır. Hava limanından Almanya'da bulunan bazı şehirlere ve KKTC-Lefkoşa’ya doğrudan uçuşlar gerçekleşmektedir. İncirlik Hava Üssü de bölgede yer alır.

Bölgede bulunan TÜYAP Fuar Merkezi, fuar, kongre ve konferanslar için ana buluşma noktasıdır. Adana’da düzenlenen “Altın Koza Film Festivali” gelişen içeriği ile Türkiye için önemli sanat- kültür aktivitelerindendir. Japonya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne kadar bir çok filmi ve film sektöründe görev alan sinema profesyonelini konuk etmektedir.

2012 yılında ilki düzenlenen Adana Uluslararası Hava Oyunları Festivali, yurt içi ve yurt dışından gelen pilot, paraşütçü ve motorlu hava araçlarının katılımlarıyla renklenir. Yine Adana’da her yıl kutlanmaya başlanan Portakal Çiçeği Karnavalı Dünyanın tüm ülkelerinden gelen konuklar eşliğinde gerçekleşmektedir. Bu karnaval Adana'nın dünya çapında tanıtımına büyük katkılar sağlamaktadır.

Dünyanın farklı ülkelerinden farklı kültür ve geleneklere sahip yüzlerce insanı buluşturan Adana'da Pos Tercüme Bürosu olarak yazılı ve sözlü profesyonel tercüme hizmetleri sunmaktayız. Amacımız tercüme ihtiyaçlarınızda 7 gün 24 saat yüksek kalitede tercüme hizmeti, düşük fiyat garantisi ve hızlı çözümler sağlamaktır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’