Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Antalya Tercüme

Turizme dayanan ekonomisi ile Türkiye’de en fazla yerli ve yabancı turisti ağırlayan Antalya, sağlık, deniz, kış, kongre, mağara ve inanç turizmi ile dört mevsim turizm alanında faaliyet göstermektedir. Bünyesinde Bakanlık ve Belediye belgeli 2 bin 96 tesisi barındıran, dünyada en çok ziyaret edilen dördüncü şehirdir.

Antalya, sahil boyunca uzanan kıyı turizmi, 500’e yakın mağarası ile mağara turizmi, Saklıkent Kayak Merkezi ve Alanya Akdağ Kış Sporları Merkezi ile kış turizmi, tarihi cami ve kiliseler ile inanç turizmi, başta futbol, golf ve tenis olmak üzere spor turizmi ile 12 ay boyunca hareketlidir.

Antalya ulaşım kolaylığı, geniş dinlenme tesisleri ve toplantıların yapılabileceği yüksek koltuk kapasitesi ile dünyanın tüm ülkelerinden gelen konuklar için Kongre turizmi açısından büyük bir avantaja sahiptir. Kongre turizminin uluslararası pazarda etkin tanıtımının gurur veren örneği 2014 yılında Antalya’da gerçekleşen 86 ülkeden 900 katılımcısı ile ICCA Kongresidir. Antalya'da kongre ve fuar etkinliklerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası festivaller de gerçekleşmektedir.

Her yıl ekim ayında düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali 2004'te eklenen uluslararası kategorilerle Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali adıyla gerçekleşmeye başlamış ve uluslararası dallarda da ödüller eklenmiştir. Türk sinema sektörünü destekleyen festival Türk sinemasının uluslararası alanda kendini göstermesine fırsat tanımıştır. Düzenlenen diğer bir festival de Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivalidir. Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla 2006 yılından bugüne her yıl Mayıs-Kasım ayları arasında düzenlenir Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali, her yıl farklı bir tema ile çok sayıda yerli yabancı sanatseveri buluşturmaktadır.

Pos Tercüme Bürosu Uluslararası kongre, fuar, festival etkinlikleri ile dünya çapında organizasyonlarıyla çok sayıda yabancı konuğu ağırlayan Antalya’da Simultane Tercüme alanında hizmet sunmaktadır. Simultane tercüme için gerekli olan simultane ekipman tedarik hizmeti, firmamız bünyesinde müşterilerine sunulmaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’