Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

İstanbul Tercüme

Türk ekonomisinin nabzının attığı İstanbul Türkiye’nin sanayi, ticaret, ulaşım ve medya devlerine ev sahipliği yapmaktadır. Sürekli gelişen sanayisi ile İstanbul, Türkiye’nin en büyük kuruluşlarının yarısını bünyesinde barındırmaktadır. Farklı sanayi dallarından 70 binden fazla işyeri bulunmaktadır. Üretim sanayiinde dokuma, tekstil, makine ve gıda yoğunluktadır. Ticaret ve sanayi kapasitesi çok gelişmiştir.

İstanbul Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı ile hava ulaşımında merkezi konumdadır. Gerek yurtiçi gerek yurtdışı yolcu kapasitesi oldukça yüksektir. Uluslararası hava ulaşımında bir aktarma merkezi olan Atatürk Havalimanı verilere göre dünyada yoğun yolcu trafiği açısından ilk 20'lerde yer almaktadır. Başta Almanya Rusya ve İngiltere olmak üzere İstanbul’a gelen yabancı ziyaretçi sayısı 2014 itibariyle 9.010.233 kişiye ulaşmıştır.

Yerli ve yabancı çok sayıda fuar organizasyonlarının gerçekleştiği Tüyap ve CNR Expo Center İstanbul’un iki büyük fuar kompleksidir. İstanbul kongre merkezlerinin artan sayısı ve ulaşılabilirlik avantajı ile kongre turizminde büyük istihdam sağlamaktadır. Kongre şehirleri arasında 2013 yılında düzenlenen 146 kongre ile dünya sıralamasında 8. sırada yer alırken Avrupa’daki kongre turizminde 3. sırada yer almaktadır.

Ticaret, sanayi, turizm gibi alanlarda uluslararası boyutta böylesine büyük bir potansiyele sahip olan İstanbul'da, tüm sektörlerde oluşabilecek yabancı dillerde iletişim ihtiyacı büyük önem arz etmektedir. Pos Tercüme Bürosu olarak İstanbul’da tüm dillerde yazılı, sözlü tercüme ihtiyaçlarınızda mütercim tercümanlık mezunu alanlarında ilgili uzmanlığa sahip tercüman kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’