Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Bursa Tercüme

Bursa Türkiye'de ekonomik gelişimde beşinci sırada yer almaktadır. Geçmişinde İpek şehri olarak bilinen Bursa, günümüzde sanayi şehri haline gelmiştir. Ülkemizde, mevcut 500 büyük firmanın 35'i Bursa’da bulunmaktadır. Başlıca sanayi kolları; tekstil, otomotiv, makine-metal imalatı ve mobilya sanayidir.

Otomotiv sanayinde Türkiye’de üretilen otomotivlerin yüzde 65'i ve ihraç edilen otomobillerin yüzde 51'i Bursa’da üretilmektedir. Tekstil alanında akla ilk gelen Bursa, önde gelen tekstil firmalarının fabrikalarını bünyesinde barındırır. Bursa sentetik iplik üretiminde, ülke üretiminin yüzde 75'lik bir oranını kapsamaktadır. Bursa'da metal ve makine sektörü de ihracat yönünden hızlı ilerleme göstermektedir. Tekstil ve ambalaj sektöründe kullanılan makineler, ağır sanayi makineleri imal edilerek çok sayıda ülkeye ihraç edilmektedir.

Bursa kültür ve kış turizminin yanında, sağlık turizminde de yerini hızla yukarılara çekmektedir. İçmeler ve kaplıcalar bakımından zengin olan şehir, medikal ve termal turizminde ulaşım kolaylığı, ısı yeterli sıcak su kaynağı ve konforlu termal tesisleri ile merkez konumundadır. Türkiye’ye gelen turistlerin yüzde 25'inin sağlık turisti olduğu göz önünde bulundurularak, yapılan çalışmalarla uluslararası alanda bölge tanıtımına destek verilerek sağlık turizminin daha da geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Pos Tercüme Bürosu başta sağlık turizmi olmak üzere turizm alanında dünyaya açılan Bursa’da katalog, web sitesi ve broşür çevirilerinizde yazılı çeviri ekibi ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’