Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Eskişehir Tercüme

İki büyük üniversitesi ile öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir, ekonomik gelişmişliğin yanında, kültür sanat alanında da gelişim göstermiştir. Eskişehir tarım, sanayi ve madencilik sektörlerinde yaptığı ihracat ile ülke genel sıralamasında 18. sırada yerini almaktadır.

Türkiye'nin devasa Organize Sanayi Bölgelerinden birine sahiptir. Yerel sermayesi ile çok sayıda özel işletmeler bulunmaktadır. Tekstil sanayi, demiryolu sanayi, beyaz eşya sanayi, gıda sanayi, uçak sanayi temel sanayi dallarıdır. Şehrin ihraç malları işlenmiş ve işlenmemiş yeraltı zenginlikleri, havacılık sanayine ait motor ve parçalar, lületaşından yapılan eşyalardır.

Yeraltı kaynakları Eskişehir'in bir diğer ekonomik zenginliğini oluşturur. Yeraltı kaynakları sanayisinin gelişmesine ve ihracatın artmasında önemli rol oynamıştır. Şehrin önemli maden rezervleri; Bor, Perlit, Krom, Toryum, Torit manyezit, kil, mermer ve lületaşıdır. Türkiye’de Lületaşını işleyen fabrika sadece Eskişehir’de bulunmaktadır. Eskişehir bulunduğu yerleşim itibariyle sıcak su kaynaklarının üzerinde olduğundan termal kaynaklara sahiptir. Bilinen başlıca kaplıcaları; Sakarlıca, Hasırca, Kızılinler, Yarıkçı ve Çardaktır.

Her yıl ekim, kasım aylarında düzenlenen Uluslararası Eskişehir Festivali, dokuz gün boyunca devam etmektedir. 16 senede, 5 bine yakın yerli ve yabancı sanatçı sahne almış ve festivali 16 yılda 200.000 kişi izlemiştir. Klasik müzikten Rock müziğe, tiyatrodan sinemaya, dans, bale gösterilerinden resim, heykel sergilerine yer verilmektedir. Uluslararası Eskişehir Festivali başlangıcından bu yana festivale konuk ülke olarak; İspanya, Avusturya, İtalya, Rusya Federasyonu, Finlandiya, Portekiz ve Almanya katılmıştır.

Pos Tercüme Bürosu sanayi alanında gelişen Eskişehir'de, kurumsal ve bireysel müşterilerine teknik çeviri, ticari çeviri alanında gerekli terminolojiye sahip sözlü ve yazılı çevirmen kadrosu ile hizmet sağlamaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’