Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Elazığ Tercüme

Tarihte farklı medeniyetlerin yaşadığı Elazığ şehrimiz tarihi yapıları ile ünlüdür. Doğal güzellikleri ve tarihi yapılarının yanı sıra; turistik açıdan her geçen gün gelişmekte olup, zengin maden yataklarının ticaret ve sanayi hayatına etkisi bölgenin hızla kalkınmasına katkıda bulunmaktadır.

Elazığ'da bulunan Keban Baraj Gölü, elektrik üretimi ile enerji bakımından Türkiye’nin mega yatırımları arasındadır. Bölgede bulunan Hazar Gölü, berrak ve tuzsuz suyu ile su sporlarına uygundur. Buzluk taşı isimli kayalıkların arasında bulunana Buzluk Mağarası, 200 metre derinliğe sahip olup, Türkiye'de tek dünya genelinde nadir bulunan doğal güzelliklerdendir. Bin yıldır suyun altında bulunan 1900 yılında yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan Batık kent, bölgeye büyük önem kazandırmış ve bölgeye olan ilgiyi artırmıştır.

Tüm bu tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında Elazığ toprakları madenlerle dolu bir şehirdir. Bakır, kalay, kurşun, krom, bentonit ve mermer başlıca yeraltı zenginliklerindendir. Zengin maden kaynakları ve hidroelektrik santrali etkileri ile sanayi gelişmiştir. Çok sayıda sanayi kolu ile Doğu Anadolu'da sanayi alanında önemli bir yerdedir. Kurulan Organize Sanayi Bölgesi fabrika sayılarını arttırmıştır. Başlıca sanayi kuruluşlarını; gıda, tekstil, deri, çimento, kiremit, azot, kireç, matbaacılık, mermer (doğal taş), sabun, tıbbi ve sınai gaz üretimi fabrikaları oluşturur.

Pos Tercüme Bürosu Elazığ’da müşteri ihtiyaçları doğrultusunda profesyonel tercüman kadrosu ile tüm dillerde yazılı çeviri veya sözlü çeviri hizmetlerini kaliteli hizmet, hızlı teslimat ve uygun maliyetlerle gerçekleştirmektedir.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’