Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

İtalyanca Tercüme

İtalyanca Hint-Avrupa dillerinin Roman dalındandır. İtalyanca 70 milyon insanın ana dilidir. İtalya, İsviçre, San Marino ve Vatikan’ın resmi dilidir. Afrika’daki eski İtalyan kolonilerinden Libya, Somali ve Eritre’de İtalyanca İngilizcenin yanı sıra ticaret dili olarak kullanılmaktaydı, ancak kolonileşme yok olduktan sonra önemini kaybetmiştir.

Tüm Roman dillerinin de olduğu gibi İtalyanca da Latince ’den türemiştir. Orta Çağın başlarında Roma İmparatorluğunun çöküşünden sonra Latince Avrupa’da resmi dil ve kilise dili olarak kalmıştır. Bunun neticesinde İtalya ve komşu ülkeleri yeni diller ortaya çıkmaya başlamışlardır.

Yüzyıllar boyunca İtalyan halk dilleri ile eğitimli kişiler tarafından kullanılan Latince yan yana yaşamışlardır. İlk kez 13. Yüzyılda Sicilya’da bağımsız İtalyanca edebiyat doğmuştur. Genç yazarlar İtalyancanın gelişmesini desteklemişlerdir. İtalyanca da bölgelere göre farklı diyalektlere bölünmektedir.

İtalyanca – Türkçe Tercüme: İtalyanca çeviri hizmeti veren Pos Tercüme Bürosu, sözlü veya yazılı, talep ettiğiniz her konuda Türkçeden İtalyancaya ve İtalyancadan Türkçeye en uygun fiyata en kaliteli ve en doğru çeviri hizmetini sunmaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’