Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Lehçe Tercüme

Lehçe, Hint-Avrupa dil ailesinin Batı Slav dillerindendir. Polonya’nın resmi dili olmasının yanında Avrupa Birliği’nin 24 resmi dilinden bir tanesidir. Günümüzde Lehçe 46 milyon konuşanı ile Rusçadan sonra ve Ukraynacadan önce dünya genelinde en fazla konuşulan ikinci Slav dilidir.

Günümüzde bilinen en eski Lehçe yazılar Latin harfleri ile yazılmış isimlerdir. Modern Lehçe 16. Yüzyılda Büyük Polonya’da konuşulan diyalektler üzerinde gelişmiştir. 16. Yüzyılda Lehçe Orta Avrupa’nın en önemli dillerinden biri haline gelmiştir. Bu dönemde Lehçe’nin daha gelişmesi ve Latince hakimiyetini azaltması için savaş verilmiştir. Polonya’nın komşu ülkelerinde, öncelikle geçmişte Polonya bölgeleri olan yerlerde dil azınlıklar tarafından kullanılmaktadır. Azınlık dili olarak Lehçe, Litvanya, Romanya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve Ukrayna’da tanınmaktadır.

Lehçe – Türkçe Tercüme: Lehçe çeviri hizmeti veren Pos Tercüme Bürosu sözlü veya yazılı, talep ettiğiniz her konuda Türkçeden Lehçeye ve Lehçeden Türkçeye en uygun fiyata en kaliteli ve en doğru çeviri hizmetini sunmaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’