Turkce İngilizce Arapça

altsayfaustzemin

Twitter Facebook Google

Yeminli Tercüme

Farklı uluslararası kuruluşlar ve devlet kurumları için yapılan çevirilerin bazı gereksinimleri bulunmaktadır. Noter tasdikli veya yeminli çeviri gerektiren bu belgeler, genellikle resmi kurumlarla yapacağınız işlemlerde kullanılacak olup, yasal geçerlilik kazanması amacıyla yeminli tercümanlar tarafından kaynak dilden hedef dile birebir olarak tercüme edilerek çevirmenin imzasının veya kaşesinin yer aldığı tercümelerdir.

Yeminli Tercüman

Tercümanların ilgili dilin eğitimini tamamladığına dair diplomaları ile notere başvurması ve Noter huzurunda; kendilerine verilen belgelerin tercümelerini doğru ve eksiksiz şekilde yapacağını dair yemini ile yeminli tercüman olma yetkisini kazanır. Bu yetkiden sonra kendilerine verilen yemin zaptı, bağlı oldukları noterde geçerlidir. Yeminli tercümanların birden fazla noterde yemin zaptı bulunabilmektedir. Yeminli tercümanlar, tercümesini yaptığı belgenin tercümesinin doğruluğu yönünden sorumluğunu üstlenmektedir. Çapraz diller deki belgeler önce Türkçeye çevrilip noter tarafından tasdikinden sonra diğer dile çevrilip tasdiki yapılmaktadır. Yazılı tercümelerin yanında Noter, Mahkeme, Tapu Daireleri gibi resmi makamlarda yeminli tercümanlarımızla sözlü tercüme hizmeti sunmaktayız.

Yeminli çeviri gerektiren belgelerden bazıları; Diploma çevirisi, pasaport çevirisi, sabıka kaydı çevirisi, doğum belgesi çevirisi, ölüm belgesi çevirisi, nüfus kâğıdı çevirisi vs.

Noter Tasdikli Tercüme

Yeminli tercümanlar tarafından tercümesi yapılan belgelerin resmi onay istendiği takdirde Noter tasdik işlemlerinin tamamlanarak müşteriye teslimidir.

Tüm dillerde yeminli tercüman kadrosuna sahip olan şirketimiz, resmi işlemleriniz için Noter Tasdikli Tercüme hizmeti sunmaktadır.

Copyright ©2014 Pos Tercüme

‘’Bu web sitesinde yayınlanan tüm özgün metin ve görsellerin telif hakkı Pos Tercüme Ltd. Şti.’ne aittir.’’